tuakk.fi 230 x 60 blinddesign.fi lahettiykkönen.fi Painokone
logo y-lehti.fi | Tapahtumat | Varsinais-Suomen Yrittäjät | Suomen Yrittäjät | ISSN 1458-445X | RSS
Perjantai 3.9.2010
Nimipäiväänsä viettää
Soili, Soile, Soila
Juttuvinkki Tilaa uutiskirje
Mediatiedot Pyydä tarjous


Paikka pitkän kaavan kokouksille

02/2008

Päivi Ekmanin Elämysellit Kiikalassa palvelee rentoa kokousta suunnittelevia. Hirsimökki, savusauna ja kota metsälämmen rannalla antavat puitteet kiireettömään ilta- tai vaikka viikonlopputilaisuuteen.

- Pyrin siihen, että vieras kokee itsensä odotetuksi, ja että ensivaikutelma on mukava ja lämmin, Ekman kertoo. Tunnelmaa luovat kymmenet tuikut ja lyhdyt kynttilöineen sisällä ja ulkona.

Moni tulija haluaa nauttia tervetulokahvit ja makkarat kodassa, ja jatkaa kokouksella mökissä. Kun päätökset on nuijittu kasaan, savusauna auttaa rentoutumaan.

Päälle hyvä ja harkittu ateria, jonka Ekman toteuttaa asiakkaan toiveiden mukaan, tai mukaan voi varata omat eväät. Mökkiin mahtuu yöpymään viitisentoista vierasta.

- Yritykset, yhdistykset ja erilaiset seurat ovat mukavasti löytäneet paikan, 2006 toiminimen perustanut Ekman toteaa. Myös yksityisasiakkaita vierailee paljon Helsingin ja Turun suunnasta. Kevättä ja kesää varataan jo.
Anna-Silja Suutarinen


Päivi Ekman kurkistaa kodan ovesta. Se on suosittu kokouksen tai tapahtuman aloituspaikka.









Varsinais-Suomen Yrittäjä 02/2008

Yksinyrittäjä – verkostoituja vai perinteinen työnantaja Kulttuuripääkaupunkivuoteen enää kolme vuotta aikaa Kulttuuripääkaupunkiohjelmaa aletaan koota Yrittäjiä kiinnostaa ympäristötietoisuus kilpailuetuna Tarkkana puhelimessa Tilaajavastuulaki toimii Varsinais-Suomi Kasvuun? Tavoitteena suurempia yrityksiä ja uusia työpaikkoja Ystävää muistetaan kukin ja kortein Nuori yrittäjä haluaa kehittää ja laajentaa toimintaansa Varsinais-Suomen Yrittäjät syntyi yrittäjien tarpeista Yrittäjän päivä Suunnittele hyvä kokous Kokoustarjoilu sisältää kevyttä ja pienen yllätyksen Naantalin Kylpylästä paras kokoushotelli 2008 Kokouksiin halutaan oheisohjelmaa Ala-Lemun kartanolla merkkivuosi Leipyölin vieraista yli puolet ulkomailta Kesäviikonloput kysyttyjä Paikka pitkän kaavan kokouksille Liikkumaan, saunaan, syömään! Ulkosaaristo pysäyttää kiireen Naapurista löytyy seikkailua ja luksusta Kärrynpyörä ruokkii fyysistä ja henkistä hyvinvointia Sadastuhannes jäsen Suomen Yrittäjiin Y1 - yhteistyösopimus vuodelle 2008 allekirjoitettiin Viimeisen palveluksen ammattilaiset Aurinko antaa tomaatille maun Haaveissa palveluyritykset Kemiöntien varteen Vierailut paikallisiin yrityksiin avaavat silmiä Maaseutuneuvoja auttaa monimutkaisten selvitysten ja anomusten teossa Maalämmön suosio kasvussa Mynämäellä opetellaan uutta toimintakulttuuria Keittiöremonttia turha pelätä Nettifiksuuttaan voi laajentaa Hyvä työasento löytyy satulatuolissa MindFit Consulting etsii yrityksesi erikoisosaajat Liike on lääke Vaikka usko tulevaisuuteen onkin luja… Levytysstudio ja ohjelmatoimisto Da njet! Kotipalveluilla kysyntää Kolmastuhannes maskulainen Octopus valmistui Super-PALIKOISTA rakentaa ekotalon Humakista apua hankehakuun Taide on työtä
Yrittäjän kokouspalvelut


Yrittäjänmuotokuva
konttorimarket.fi
tukiverkko delta aquamatic.fi